- Part No. HD12B068-0550EXX2MMS
Description:
HD12B0680550EXX2MMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
12 VDC
6800 N
550 MM
ELECTRONIC MONITORING PACKAGE ONLY
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
14 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 07/10/2025
HD12B068-0550EXX2MMS
Specifications
Description:
HD12B0680550EXX2MMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
12 VDC
6800 N
550 MM
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)