- Part No. HD12B068-0600CNO2MMS
Description:
HD12B0680600CNO2MMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
12 VDC
6800 N
600 MM
CAN BUS J1939 + OPEN LOOP SPEED CONTROL
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
14 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 07/10/2025
HD12B068-0600CNO2MMS
Specifications
Description:
HD12B0680600CNO2MMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
12 VDC
6800 N
600 MM
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)