- Part No. HD24B026-0350ELP2MMS
- Category Machine Parts
- Category Linear Actuator
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
HD24B0260350ELP2MMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
24 VDC
2600 N
350 MM
END-OF-STROKE INDICATION OUTPUT + ANALOG (POTENTIOMETER) POSITION OUTPUT + EXX
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)
32 MM/S TRAVEL RATE @ FULL LOAD
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 07/10/2025
HD24B026-0350ELP2MMS
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Category Machine Parts
- Category Linear Actuator
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
HD24B0260350ELP2MMS
ACTUATOR
ELECTRAK HD
24 VDC
2600 N
350 MM
CABLE LENGTH 1500 MM
FLYING LEADS
ADAPTER AT 0° (STANDARD)