- Part No. 2K-SMPF-05RF015
- Electrical Input 0-5 V
- PSI Range 015 psi
- Electrical Port 20mm Conduit
- Pneumatic Port BSPP
- Agency Approval FM/CSA
- Pneumatic Output Full Range
- Enclosure Intrinsically Safe
- Direct/Reverse Acting Reverse Acting
Description:
2KSMPF05RF015
INTRINSICALLY SAFE
20MM CONDUIT
0-5 V
REVERSE ACTING
FULL RANGE
015 PSI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 19/12/2025
2K-SMPF-05RF015
Specifications
- Part No. 2K-SMPF-05RF015
- Electrical Input 0-5 V
- PSI Range 015 psi
- Electrical Port 20mm Conduit
- Pneumatic Port BSPP
- Agency Approval FM/CSA
- Pneumatic Output Full Range
- Enclosure Intrinsically Safe
Description:
2KSMPF05RF015
INTRINSICALLY SAFE
20MM CONDUIT
0-5 V
REVERSE ACTING
FULL RANGE
015 PSI