- Part No. P161G200QSA30B502
Description:
P161G200QSA30B502
(PRICE/EACH)
POT
5K
0.2W
LINEAR
TRACK RESISTANCE:5KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LINEAR
POWER RATING:200MW
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER:6MM
NO. OF GANGS:2ROHS COM
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 21/03/2022
P161G200QSA30B502
Specifications
- Part No. P161G200QSA30B502
Description:
P161G200QSA30B502
(PRICE/EACH)
POT
5K
0.2W
LINEAR
TRACK RESISTANCE:5KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LINEAR
POWER RATING:200MW
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
SHAFT DIAMETER:6MM