- Part No. P161G200QSA30C202
Description:
P161G200QSA30C202
(PRICE/EACH)
POT
2K
0.1W
ANTILOG
TRACK RESISTANCE:2KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:ANTILOG
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER:6MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 21/03/2022
P161G200QSA30C202
Specifications
- Part No. P161G200QSA30C202
Description:
P161G200QSA30C202
(PRICE/EACH)
POT
2K
0.1W
ANTILOG
TRACK RESISTANCE:2KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:ANTILOG
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P161 SERIES