- Part No. P163K100QSA19D502
Description:
P163K100QSA19D502
(PRICE/EACH)
POT
AUDIO
5K
0.1W
KNURLED
TRACK RESISTANCE:5KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LOG (AUDIO)
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P163 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER:6MM ROHS COMPL
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 21/03/2022
P163K100QSA19D502
Specifications
- Part No. P163K100QSA19D502
Description:
P163K100QSA19D502
(PRICE/EACH)
POT
AUDIO
5K
0.1W
KNURLED
TRACK RESISTANCE:5KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LOG (AUDIO)
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P163 SERIES
SHAFT DIAMETER:6MM ROHS COMPL