- Part No. M1085071VBUA3E00
- Category Controls & Indicators
- Category Temperature/Process Control
- Weight 14.51 kgs
Product Information
Description:
M1085071VBUA3E00
POWERSTACK 1-PHASE
AMPERAGE 850 A
MAX VOLTAGE 690 V
AUX SUPPLY 110 V
INPUT 0-10V DC
BURST FIRING
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 06/01/2017
M1085071VBUA3E00
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part No. M1085071VBUA3E00
- Weight 14.51 kgs
Product Information
Description:
M1085071VBUA3E00
POWERSTACK 1-PHASE
AMPERAGE 850 A
MAX VOLTAGE 690 V
AUX SUPPLY 110 V