- Part No. P163K100QSA19B102
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
P163K100QSA19B102
(PRICE/EACH)
POT
LINEAR
1K
0.2W
KNURLED
TRACK RESISTANCE:1KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LINEAR
POWER RATING:200MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P163 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER:6MM ROHS COMPLIANT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 21/03/2022
P163K100QSA19B102
Specifications
- Part No. P163K100QSA19B102
- Category Pilot Devices
- Category Potentiometer
- Weight 0.00 kgs
Product Information
Description:
P163K100QSA19B102
(PRICE/EACH)
POT
LINEAR
1K
0.2W
KNURLED
TRACK RESISTANCE:1KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:LINEAR
POWER RATING:200MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P163 SERIES