- Part No. P163K100QSA19C102
Description:
P163K100QSA19C102
(PRICE/EACH)
POT
ANTILOG
1K
0.1W
KNURLED
TRACK RESISTANCE:1KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:ANTILOG
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P163 SERIES
POTENTIOMETER MOUNTING:PANEL MOUNT
SHAFT DIAMETER:6MM ROHS COMPLIA
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Last Value Update: 21/03/2022
P163K100QSA19C102
Specifications
- Part No. P163K100QSA19C102
Description:
P163K100QSA19C102
(PRICE/EACH)
POT
ANTILOG
1K
0.1W
KNURLED
TRACK RESISTANCE:1KOHM
NO. OF TURNS:1TURNS
TRACK TAPER:ANTILOG
POWER RATING:100MW
RESISTANCE TOLERANCE:± 20%
PRODUCT RANGE:P163 SERIES